Goralské folklorne slávnosti Ždiar- Bachledka

08.08.2023 | Admin

Goralské folklórne slávnosti v Ždiari vznikli ako podujatie, ktoré má za cieľ zachovať a prezentovať tradičnú goralskú kultúru, zvyky, tradície a remeslá.  Miesto, kde sa stretne veľa priateľov a známych , pri dobrej hudbe, tanci a jedle. Tento rok to bude už 27. ročník a do svojho vzniku získali popularitu a prestíž nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

 

Slávnosti ponúkajú možnosť spoznať rôzne goralské zvyky a tradície, ako napríklad pastierske hry či tradičné remeslá a spôsob života v horských nehostinných podmienkach. Očarí vás svojím prostredím priamo pod Chodníkom korunami stromov v nadmorskej výške až 1200 m.n.m. v stredisku Bachledka s neopakovateľným výhľadom na Belianské Tatry má toto podujatie jedinečný charakter.

 

Tešiť sa môžete na bohatý program. Na pódiu s nezabudnuteľnými výhľadmi sa predstavia Peter Bič Project a Štefan Štec, Iconito, Sima Magušinová  a iný známi umelci. Pre najmenších sú pripravené predstavenia Paci Pac, Spievankovo, Fíha Tralala a bohatý sprievodný program.

Počas pestrého sprievodného programu uvidíte výrobu nádherných ždiarskych čepcov a svadobnej party. Výrobu ždiarskej valašky-čupagy, no nazrieme aj do tajomstva výroby drevených šindľov a korytiek.  Každý, kto na Bachledku príde zažije výrobu hrablí, kožených zápästkov, či družbovských klobúkov. Odhalíme tajomstvo výroby ždiarskych súkenných nohavíc, no a určite dokážu zaujať aj výšivky ždiarskych košieľ, či už to staré karpatské krížikové výšivky alebo výšivky makov na plátenných mužských košeliach a ešte oveľa viac.

V programe zažijete aj goralské folklórne vystúpenia miestnych, ale aj zahraničných súborov. A vrcholom celého podujatia bude vystúpenie profesionálneho Slovenského ľudového umeleckého kolektívu SĽUK.

Celým podujatím vás bude sprevádzať charizmatická moderátorka Veronika Hatala.

Vstupenky

Predpredaj lístkov spustený! Zabezpečte si svoj lístok za najnižšiu cenu ešte dnes! Počet lístkov je limitovaný!

On-line lístky

Počas festivalu budú platné len lístky s festivalom, to znamená, že individuálne ani skupinové vstupy na Chodník korunami stromov nie je možné zakúpiť.

Taktiež počas festivalu si nemôžete uplatniť vouchery a ani darčekové poukážky, ktoré neobsahujú vstup na festival.

Kyvadlová doprava

V dňoch 12.8. a 13.8.2023 (v sobotu a nedeľu) k nám bude premávať kyvadlová doprava. Viac informácií TU.