Nová letecká linka z Popradu do Londýna (Stansted)

22.08.2023 | Admin

Z popradského letiska bude od 1. novembra 2023 lietať nová celoročná pravidelná linka. Spoločnosť Ryanair bude prevádzkovať dvakrát do týždňa lety na londýnsky Stansted (toto letisko je napojené na ďalších 100 destinácií).


Ide o významné letisko, keďže po letiskách Heathrow a Gatwick – je to tretie najrušnejšie letisko v Anglicku – 50 km od centra Londýna (celkovo má Londýn 5 letísk)


Nová linka bude lietať v stredu a v sobotu


V stredu odlet z Londýna o 12.10 (ich času) a prílet do Popradu o 16.40 h (nášho času)


V stredu odlet z Popradu o 17.05 h a prílet do Londýna o 17.35 (ich času)


V sobotu odlet z Londýna o 7.05 h (ich času) a prílet do Popradu o 11.35 h V sobotu odlet z Popradu o 12.05 h a prílet do Londýna o 12.35 h (ich času)


Spustenie tejto linky je výsledok vzájomnej dohody o spolupráci letiska Poprad TATRY, Prešovského samosprávneho kraja (PSK) a oblastných organizácii cestovného ruchu. Výhodou tejto spolupráce s Ryanairom je aj

spustenie marketingovej kampane na 100-miliónovú databázu cestujúcich spoločnosti Ryanair. Cieľom tejto reklamnej kampane je promovanie Prešovského kraja a destinácie TATRY, PIENINY, SPIŠ.


Preto uvedenú linku podporil aj Prešovský samosprávny kraj (PSK) sumou 100 tis. eur formou marketingovej kampane so spoločnosť Ryanair na dobu 1 roka realizovanej cez Krajskú organizáciu cestovného ruchu.


Spustenie tejto linky podporila aj Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry a Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Liptov spolu sumou 80 tis. Eur (formou objednanej reklamnej kampane)


Ryanair už spustil predaj leteniek Výlety na trase Poprad‎ – Londýn STN‎ (kiwi.com) .... najlacnejšie spiatočné letenky začínajú od sumy 50,- EUR.