foto

SKI centrum Brezovica

Zobraziť

foto

Jazdecká škola Oravský Háj

Zobraziť

foto

Kostol sv. Cyrila a Metóda

Zobraziť

SKI centrum Brezovica

V areáli lyžiarskeho strediska Brezovica čaká na návštevníkov 5 upravovaných zjazdoviek v celkovej dĺžke 4,5 km. Zjazdovky sú umelo zasnežované. Stredisko uspokojí menej i viac náročných lyžiarov a je obsluhované 2-mi vlekmi. Areál sa nachádza sa 2 km za obcou Brezovica neďaleko Trstenej. Milovníci bežkovania môžu využiť upravované bežecké trate v okolí.

#

Jazdecká škola Oravský Háj

Najsevernejší rázovitý klenot Slovenska -- Orava, má čo ponúknuť nielen milovníkom prírody, ale i zvierat a aktívneho oddychu. Stačí, ak navštívite Jazdeckú školu Oravský Háj v obci Brezovica, nachádzajúcej sa len pár kilometrov od mesta Trstená. To, čo Vás pri návšteve najviac upúta je idylická krajinná scenéria, do ktorej harmonicky zapadá drevená koliba hotelového rezortu. Jazdecká škola ponúka jazdenie na koňoch pre začiatočníkov aj skúsených jazdcov. Vyskúšať si môžete jazdenie nielen po oravských pláňach, ale i v novej a rozľahlej krytej jazdeckej hale. Ak máte vlastného koníka, taktiež si sem môžete prísť zajazdiť. Pre záujemcov o kurzy jazdenia sú k dispozícii hodiny jazdenia v jazdiarni, ktoré sú spojené aj s teóriou. Jazdecká škola je otvorená pre širokú verejnosť a certifikovaní školitelia tu s vrúcnym úsmevom privítajú každého. Jazdenie na koni si je potrebné vopred telefonicky zarezervovať.

#

Kostol sv. Cyrila a Metóda

Cirkevne patrila Brezovica do farnosti Trstená. V rokoch 1883-1884 bol vybudovaný kostol remeselníkmi z Trstenej.  Nový kostol sv. Cyrila a Metóda sa začal stavať 4. mája 1991 položením základného kameňa. Bol dokončený a vysvätený 11. júla 1993. V roku 2001 bola založená farnosť Brezovica. V roku 2008 a začalo s prípravami na výstavbu Nového cintorína, ktorý bol v roku 11. 07. 2014 posvätený.

#