foto

Rozhľadňa Skorušina

Zobraziť

foto

Rímskokatolícky Farský Kostol Božského srdca Ježišovho

Zobraziť

foto

Stĺp sv. Rócha

Zobraziť

foto

Ski Vitanová – Vrchdolinky

Zobraziť

Rozhľadňa Skorušina

Prekrásne Skorušinské vrchy sa nachádzajú severne od pohoria Západných Tatier. Ich najvyšším vrchom je Skorušina. Ide o nenáročnú túru, ideálnu aj pre rodiny s deťmi. Východiskom túr je zväčša Vitanová (časť Oravice), Trstená či Brezovica. Výstup trvá približne 2 hodiny. Na vrchole vás čaká 13 metrov vysoká oceľová rozhľadňa s nádherným výhľadom do okolia. Smerom na juh sa pred vašimi očami bude rozprestierať centrálny hrebeň Roháčov, smerom na juhozápad zas Veľký Choč. Pod rozhľadňou sa nachádza pekne upravené miesto s ohniskom, drevenými lavicami, stolom ako aj turistický prístrešok, kde si môžete oddýchnuť a načerpať energiu.

#

Rímskokatolícky Farský Kostol Božského srdca Ježišovho

roku  1932 bol kostol slávnostne otvorený. Na stavbe kostola sa podieľal staviteľ Hofman z Turčianskeho Svätého Martina, oltáre v kostole sú od majstra Dlugopolského z Trenčína.

#

Stĺp sv. Rócha

Z národných kultúrnych pamiatok sa v obci nachádza ľudová kamenárska práca stĺp sv. Rócha z roku 1770 (rustikované baroko zapísaná pod č. 1675/0 v ústrednom zozname pamiatkového  fondu - UZPF) tento stĺp je umiestnený pred domom č. 41.

#

Ski Vitanová – Vrchdolinky

Lyžiarske stredisko Ski Vitanová - Vrchdolinky ponúka vynikajúcu lyžovačku a zrejme aj najkraší výhľad na Tatry. V stredisku sa nachádzajú lyžiarske svahy ľahkej a stredne ťažkej obťažnosti, ktoré sú ideálne pre začiatočníkov, pokročilých aj rodiny s deťmi. Pre najmenších lyžiarov je k dispozícii lyžiarska škôlka s detským vlekom. Pre začiatočníkov, ale i pokročilých zas lyžiarska a snowboardová škola s možnosťou absolvovania carving lekcií. Výučba prebieha pod vedením skúsených a vyškolených inštruktorov. V areáli lyžiarskeho strediska sa nachádza aj samoobslužná reštaurácia, ktorá ponúka teplé občerstvenie počas celého dňa, ako aj posedenie a grilovanie na terase s výhľadom na okolitú prírodu. Lyžiarske stredisko Ski Vitanová ponúka aj možnosť ubytovania priamo v areáli, a tak za lyžovačkou nie je potrebné nikam cestovať. K základnému vybaveniu lyžiarskeho strediska patrí aj požičovňa, skiservis a bezplatné parkovisko.

#