V našom kraji pribúdajú vďaka podpore PSK nové nabíjačky e-bikov

05.08.2023 | Admin

Verejné nabíjačky pre e-biky v regióne Belianskych Tatier a Spišskej Magury sa stávajú realitou. Prispel k tomu aj Prešovský samosprávny kraj (PSK), ktorý ich výstavbu podporil prostredníctvom svojej grantovej schémy.

 


Vďaka krajskej dotácii vo výške 124-tisíc eur, ktorú navrhli krajskí poslanci za okres Kežmarok a Poprad pribudne pod Tatrami a v Pieninách deväť servisno-nabíjacích miest. Svoje e-biky už môžu cyklisti bezplatne nabíjať aj v Bachledovej doline.

 


Za atraktívnym ekologickým projektom stojí spoločnosť Chodník korunami stromov a podporu mu vyjadrila aj prešovská župa cez svoj grantový program Výzva pre región.

 


8 samostatných nabíjacích stojanov a 2 autonómne solárne prístrešky s nabíjacím stojanom. Cyklistom a turistom umožnia oddych a zároveň nabitie elektronických bicyklov, hodiniek či mobilného telefónu.

 


Nabíjačky sú umiestnené na významných bodoch cestovného ruchu, napr. v okolí Dunajca či Ždiaru a kopíruje kostrovú sieť cyklotrás. Priamo na tejto sieti sú navrhnuté nabíjacie miesta Červený Kláštor, Ždiar, Tatranská Kotlina, Spišská Belá, Strážky či Tatranská Lomnica.